WhatsApp
Çubuk Tatlı Biber Turşusu
Marka : Çubuk Ev Turşusu Stok No : Stok Adet :

Stok Durumu:


Yeşil Tatlı Biber Çubuk Turşusu


ADET
Sepete Ekle

Çubuk Tatlı Biber Turşusu, acı yemekten hoşlanmayanlar fakat kahvaltı ve yemeklerde turşu yemek isteyenler sizin için tatlı bir yan yiyecek yaptık. Bu tattaki bir lezzet ile ağzınız, diliniz, damağınız, mideniz yanmayacak.

Çubuk Tatlı Biber Turşusu acı sevmeyenler için güzel bir lezzet, yedikçe yiyeceksiniz

Yapılışı ile çok kolay bir turşudur. Topla, yıka, al kur ve sonuç süper bir çıtırtı. Biber turşusu yapılışı ile zaman almayan en basit turşudur. Acısız olan ismi gibi tatlı biber turşusu, kışın yemeklerin yanında servis edebilen tadı, rengi ve görüntüsü sofranızda her daim yerini korur. Sonbaharın ve kış aylarının vazgeçilmezi olan turşu ailesinin en tercih edilen biber turşusu, bağışıklık sisteminizi güçlendiren en güçlü probiyotikdir. Özellikle kuru fasulye ve pilavın yanında da tercih edilen biber turşusu iyi gider.

Bu kadar bol çeşitten en iyisi ve en tatlısı için uğraşıyoruz

Sofralarınızda sabah kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerin yanında yemesi bir o kadar da güzel ve lezzettir. Biber çeşitlerinin bolluğu turşusunun da bol olmasına neden oluyor. Taze, yeşil ve ince olanı daha makbuldür. Biberin acı, tatlı, sivri, etli, kıl, uzun, tombul, dolmalı gibi zengin çeşitleri vardır. İlçemizde de yetişen biber, mevsimi geldiğinde toplanıp acı ve tatlı ayrılır. İsteğe göre turşusu kurulur ve satışa sunulur. Acı biber sevenlere acı biber turşusu tavsiye edilir, lezzetlidir, iştah açar, yemeklerde afiyetle yenir. Bölgemizde bolca ekilip dikilen biberler, sap, çöp ve yaprakları temizlenerek turşusu kurulur. Kırmızı, yeşil, mor, sarı renkleri mevcuttur. Acı yada tatlı biberler çeşitleriyle farklılık gösterir. Acı gibi görünen biber tatlı, tatlı gibi görünen biber acı olabilir. Biz bu riski kaldırmak için tadını deniyoruz. Ona göre ekimi, dikimi ve turşusunu hazırlıyoruz. Pek çok yemeği tatlandıran bu sebze, özellikle kalsiyum, potasyum ve vitaminler açısından oldukça zengindir. Sizin için çalışıyor ve sizin için her daim en güzel turşuyu yapmaya çalışıyoruz.

Doğanın bize sunduğu doğal leziz lezzet

Tatlı yeşil biber turşusu acı sevmeyenler için vazgeçilmez bir lezzettir. Yemeklerin yanında bol bol tüketilen iştah açan yeşilbiber turşusundan bazıları asla vazgeçemiyor. Biber, sağlık açısından oldukça faydalıdır. Biber lif açısından da oldukça zengin bir besin kaynağıdır. Biz üreticiler siz değerli tüketicilerimize en güzel en lezzetli ürünleri yapmaya çalışıyoruz. Biber çeşitlerimizi sizlere sunarken yılların tecrübesi ile elde ettiğimiz bilgi ve birikimler ile sofralarınızda yemeklerinizin yanına yakışır şekilde süslemesi ve damaklarınızda unutulmayacak bir tat bırakmak olduğunu belirtiriz. Gücümüzün yettiği kadarıyla doğal, taze ve lezzetli ürünleri sizlerle buluşturmak için elimizden geleni yapıyoruz, bir ömür boyu da yapmaya devam edeceğiz. Biber çeşitlerimizin en güzeli ekerek, en tazesini kurmaya çalışıyoruz. Çünkü sizlere mahcup olmak istemeyiz. Bu yüzden görevimiz turşuların en lezizi, e güzeli ve en tazesini sizlerin sofralarınızda buluşturmaya söz veriyoruz. Bizi tercih ettiğiniz ve bu lezzetti tercih ettiğiniz için sizlere şimdiden teşekkür ederiz. Afiyet olsun…

ÇUBUK TURŞUSU SAKLAMA KOŞULLARI KULLANMA TALİMATI

ÇUBUK EV TURŞUSU doğru saklama koşulları, sağlıklı tüketim ve kullanma talimatı için içeriği dikkatli okuyunuz.

Çubuk Turşusunu karanlık, serin bir yerde muhafaza ediniz. Şayet yoksa buzdolabına koyabilirsiniz. Sıcak, güneşli ortama koymayınız. Kapağını açtıktan sonra 1-2 ay içinde tüketiniz. Tüketeceğiniz kadar küçük kavanozlara alabilir ya da küçük ebatlarda alabilirsiniz. İçerisindeki turşu suyunu içebilirsiniz.

İçerisine koruyucu katkı maddesi kullanılmayan doğal gıdalar, canlı probiyotik mikroorganizma sayesinde fermente olmaya devam eder. Turşu, açılıp kapanması sırasında hava alır, dolayısıyla turşu ve suyu üzerinde renk değişimi (beyazlanma, barlanma,) meydana gelebilir. Üzerinde oluşan tabakayı alarak tüketmeye devam edebilirsiniz. Ürünümüz doğal olduğundan mümkün mertebe hava ile az temas etmesi gerekir.

Tüketilen turşunun suyu azalacaktır. Turşumuzun kapağını açtıktan sonra tekrar ağzını sıkı bir şekilde kapatınız. Suyu azalınca, kapağına kadar üzerinde hava boşluğu kalmayacak şekilde yiyebileceğiniz ölçüde tuzlu su ilave edebilirsiniz. Turşu, uzun süre susuz kalırsa rengini, tadını ve özelliğini yitirir. Bozulmuş turşu; yumuşamış, rengi mat, tadı mayhoş olur. Sert ve çıtır olmaz.

Çubuk Turşusu, 2008 yılında 555 sayılı Coğrafi İşaretlerin Korunması Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname’nin 12. maddesi gereğince, tescil edilerek patent ve coğrafi işaret belgesi almıştır. Gıda kodeksine uygundur. Tarım ve Orman Bakanlığından onaylı pet şişelerde satışa sunulan, ürünlerimiz brüt, net, kg ve litre olarak satılır. Yukarıdaki koşullara uyduğunuz takdirde güvenle ve afiyetle tüketebilirsiniz. İçindekiler: Sebze & meyve, kaya tuzu, üzüm sirkesi, doğal kaynak suyu, Türkiye de yetişen sarımsak, biberiye, defneyaprağı, dereotu ve tane karabiber.

“Çubuk Turşusu ve yöresel ürünleri için gönül rahatlığı ile www.cubuk.com.tr den online güvenli alışveriş yapabilirsiniz.” Bize güveniniz ve bu güzel lezzeti tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Afiyet olsun…

Türkiye geneli anlaşmalı olduğumuz PTT ve Yurtiçi Kargo ile kapınıza kadar gönderiyoruz.

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapmalısınız


Benzer Ürünler