Çubuk Jalapeno Biber Turşusu
Marka : Meşhur Çubuk Turşusu Stok No : Stok Adet :

Stok Durumu:


Çubuk Jalapeno Biber Turşusu


ADET
Sepete Ekle

Çubuk Jalapeno Biber Turşusu Meksika biberi de olarak bilinen ülkemizde de bolca yetişen acı yuvarlak halka dilim biber türüdür. Yemeklerinizin yanında sofranıza ve ağzınıza hafif bir acı katar.

Çubuk Jalapeno Biber Turşusu dilimli, yuvarlak ve hafif acı iştah açıcı

Çubuk Jalapeno Biber Turşusu Uzaktan salatalık zannedilen bu biber türü Türkiye genelinde sevilen ve aranılan bir lezzet olmuştur. Bölgeye, iklime ve yetiştirmeye bağlı olarak acılık oranı değişmektedir. Bütün olarak yaklaşık 5-8 cm uzunluğunda yeşilbiber türüdür. Jalapon, jalapone, jelepon, dilimli biber, Jalapeno biberi gibi insanların dilinin döndüğü şekilde isimleri mevcuttur. Jalapeno biberi nereden alınır?  Jalapeno Biber Turşusu Fiyatı sorularına cevap her yerde bulabilirsiniz. Fiyatı da hiçbir bütçeyi sarsmaz. Küçük şişelerden, kavanoz ve kovalarda olmak üzere üreticiler, turşucular ve marketler gibi her yerde bulabilirsiniz.

Çubuk Jalapeno Biber Turşusu bir kez tadın pişman olmazsınız

Bu biberin kırmızı, yeşil, mor, sarı renkleri olur. Genelde yeşil ile karışık az sayıda kırmızı olanı vardır. Yemeklerin yanına, salataların içine, ekmeğin içine lezzet katar. Dil ve damağınızda hafif acı bir tat hissettirir. Tadını bilenler favori yiyecekleri arasına koymuştur bile. İster çatalla istersen elle yemek sana kalmış. İster yemekte istersen piknikte sizden ayrılmayacak bir lezzet. Sofrada acı biber severlerin vazgeçilmez favorisi.

Çubuk Jalapeno Biber Turşusu özelliği ile vitamin ve hastalıklara karşı sizi korur

Çubuk Jalapeno Biber Turşusu, uzman görüşlerine göre doğal antibiyotik özelliği bulunan, turşusu yapılıp tüketildiğinde idrar yolları ve vajinal enfeksiyonları tamamı ile kurutur. İçerisinde bol miktarda kalsiyum, potasyum, A ve C vitaminleri bulundurur.  Cildi tazeleme tesiri vardır. Bayanların kabusu akne oluşumunu da yok eder. Kan akışını hızlandırır en mühim yararı ise akciğerlerde oluşan enfeksiyonları yok etmede nihai derece gösterişli olmasıdır. Acı biber, damarların içerisindeki plakları temizler ve kalbe iyi gelir. Kalbin ihtiyacı olan besin maddelerini içinde barındıran acı biber, vücut sıcaklığını arttırır ve kanı incelterek dolaşımı hızlandırır. Ayrıca kan hücrelerine yapışan toksinleri de temizler. Kanser hücrelerini öldürdüğü ve aynı zamanda bunu yaparken sağlıklı hücrelere zarar vermediği kesinleşmiştir. Kabızlık sorununu giderir ve aynı zamanda bağırsakların çalışmasına yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırıcı özelliği ile hızlı bir yağ yakıcıdır. Kan dolaşımını hızlandırarak ayrıca kalp krizini de önler. Kolesterolü düşürür. Grip mikrobunu öldürür ve vücut direncinin artmasına yardımcı olur. Yaşlanmayı geciktirir. İktidarsızlığa iyi gelir ve vücuttaki ödemi atar.

 ÇUBUK TURŞUSU SAKLAMA KOŞULLARI KULLANMA TALİMATI

ÇUBUK EV TURŞUSU doğru saklama koşulları, sağlıklı tüketim ve kullanma talimatı için içeriği dikkatli okuyunuz.

Çubuk Turşusunu karanlık, serin bir yerde muhafaza ediniz. Şayet yoksa buzdolabına koyabilirsiniz. Sıcak, güneşli ortama koymayınız. Kapağını açtıktan sonra 1-2 ay içinde tüketiniz. Tüketeceğiniz kadar küçük kavanozlara alabilir ya da küçük ebatlarda alabilirsiniz. İçerisindeki turşu suyunu içebilirsiniz.

İçerisine koruyucu katkı maddesi kullanılmayan doğal gıdalar, canlı probiyotik mikroorganizma sayesinde fermente olmaya devam eder. Turşu, açılıp kapanması sırasında hava alır, dolayısıyla turşu ve suyu üzerinde renk değişimi (beyazlanma, barlanma,) meydana gelebilir. Üzerinde oluşan tabakayı alarak tüketmeye devam edebilirsiniz. Ürünümüz doğal olduğundan mümkün mertebe hava ile az temas etmesi gerekir.

Tüketilen turşunun suyu azalacaktır. Turşumuzun kapağını açtıktan sonra tekrar ağzını sıkı bir şekilde kapatınız. Suyu azalınca, kapağına kadar üzerinde hava boşluğu kalmayacak şekilde yiyebileceğiniz ölçüde tuzlu su ilave edebilirsiniz. Turşu, uzun süre susuz kalırsa rengini, tadını ve özelliğini yitirir.

Çubuk Turşusu, 2008 yılında 555 sayılı Coğrafi İşaretlerin Korunması Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname’nin 12. maddesi gereğince, tescil edilerek patent ve coğrafi işaret belgesi almıştır. Gıda kodeksine uygundur. Tarım ve Orman Bakanlığından onaylı pet şişelerde satışa sunulan, ürünlerimiz brüt, net, kg ve litre olarak satılır. Yukarıdaki koşullara uyduğunuz takdirde güvenle ve afiyetle tüketebilirsiniz. İçindekiler: Sebze & meyve, kaya tuzu, üzüm sirkesi, doğal kaynak suyu, biberiye, defneyaprağı, dereotu, Türkiye de yetişen sarımsak ve tane karabiber.

“Çubuk Turşusu ve yöresel ürünleri için gönül rahatlığı ile www.cubuk.com.tr den online güvenli alışveriş yapabilirsiniz.” Bize güveniniz ve bu güzel lezzeti tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Afiyet olsun…

Anlaşmalı olduğumuz PTT ve Yurtiçi Kargo ile kapınıza kadar gönderiyoruz.

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapmalısınız