Çubuk Kelek Turşusu
Marka : Çubuk Ev Turşusu Stok No : Stok Adet :

Stok Durumu:


Çubuk Ham Kelek Turşusu


ADET
Sepete Ekle

Çubuk Kelek turşusu hem yapıldığı kelek hem de lezzet olarak en lezzetli turşular arasındadır. Bu farklı lezzeti mutlaka tatmanızı tavsiye ederiz.

Çubuk Kelek Turşusu sunumunda ister dilimleyin, ister kütür kütür direk yiyin

Ham kelek olgun kavunun olgunlaşmamış halidir. Çubuk’un verimli ve kıraç tarlalarından yetiştirilen kavunun çok küçük hali olan ham kelekten kurulumu yapılır. Güzel bir lezzete sahip olan kelek turşumuz ile turşu severlere yaz, kış aylarında da yeme fırsatı sunuyoruz. Kütür kütür yenen ve damaklarda özel bir tat bırakan bu meyve turşusunu da denemenizi tavsiye ederiz. Kıtır lezzeti ile ağızları sulandıran harika bir turşudur.

Taze ve körpe ürünlerden yapılır

Kelek; çocuk, genç ve yetişkin yumruk büyüklüğündedir. Ortalama yumurta büyüklüğünde toplanan keleklerden turşu yaparak çok güzel bir lezzet yakaladık. Tadı birazda salatalığı andırsa da turşusu iki türlü yapılır. Sade veya içi doldurularak kurulur. Dolgulu olanın içerisine sebzelerden oluşan karışım ilave edilerek kurulur. Kelek tarla veya bahçelerde yetiştirilir, fazla su istemez, turşusu gayet lezizdir. Toplanan kelekler temiz bir şekilde yıkanır, sap ve çöpleri temizlenir dış kabuğu istenirse kısmen soyulur. Oluşumu veya yapımı usta ellerde yapılarak değerli tüketicilere sunulur. Turşusunun suyu içilebilir.

Birçok lezzetli turşunun yanı sıra size farklı bir lezzet tatmanıza fırsat sunar

Özellikle yemeklerde beraber tüketilirse iştah açar. İlçemizde özellikle köylerimizde bol miktarda yetişir. Kıraç bölgeleri sever. Her ne kadar atasözünde "felek işte kimine kavun yedirir kimine kelek" dense de siz yine de bulunca yiyin. Tuşumuzu güvenle tüketilebilirsiniz. Çünkü biz güvenle tüketebileceğiniz ürünler sunuyoruz. Doğallıkta endişeniz olmasın. Çubuk turşusu patentli bir turşudur. Çubuk turşusunun kurulumunu her turşucu aynı oran ve ölçüde kurar, sonucunda da hemen hemen aynı oranda bir tat ortaya çıkar. Lezzetli bir turşu ararsanız doğru adrestesiniz. Çubuk turşusu sadece Çubuk'ta yetişen ürünlerden olmalı. Zaten başka bir yerde yetişen sebzelerden güzel bir tat yakalanmadığı gözlenmiş, kanıtlanmıştır. Sizde deneyince göreceksiniz zaten. Unutmayın hem istediğiniz lezzeti yakalayamayabilir, hem de bütün emekleriniz zayi olabilir. İlla ki buranın havası suyu ve ürünü olmalı ki Çubuk turşusu olabilsin.

 ÇUBUK TURŞUSU SAKLAMA KOŞULLARI KULLANMA TALİMATI

ÇUBUK EV TURŞUSU doğru saklama koşulları, sağlıklı tüketim ve kullanma talimatı için içeriği dikkatli okuyunuz.

Çubuk Turşusunu karanlık, serin bir yerde muhafaza ediniz. Şayet yoksa buzdolabına koyabilirsiniz. Sıcak, güneşli ortama koymayınız. Kapağını açtıktan sonra 1-2 ay içinde tüketiniz. Tüketeceğiniz kadar küçük kavanozlara alabilir ya da küçük ebatlarda alabilirsiniz. İçerisindeki turşu suyunu içebilirsiniz.

İçerisine koruyucu katkı maddesi kullanılmayan doğal gıdalar, canlı probiyotik mikroorganizma sayesinde fermente olmaya devam eder. Turşu, açılıp kapanması sırasında hava alır, dolayısıyla turşu ve suyu üzerinde renk değişimi (beyazlanma, barlanma,) meydana gelebilir. Üzerinde oluşan tabakayı alarak tüketmeye devam edebilirsiniz. Ürünümüz doğal olduğundan mümkün mertebe hava ile az temas etmesi gerekir.

Tüketilen turşunun suyu azalacaktır. Turşumuzun kapağını açtıktan sonra tekrar ağzını sıkı bir şekilde kapatınız. Suyu azalınca, kapağına kadar üzerinde hava boşluğu kalmayacak şekilde yiyebileceğiniz ölçüde tuzlu su ilave edebilirsiniz. Turşu, uzun süre susuz kalırsa rengini, tadını ve özelliğini yitirir. Bozulmuş turşu; yumuşamış, rengi mat, tadı mayhoş olur. Sert ve çıtır olmaz.

Çubuk Turşusu, 2008 yılında 555 sayılı Coğrafi İşaretlerin Korunması Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname’nin 12. maddesi gereğince, tescil edilerek patent ve coğrafi işaret belgesi almıştır. Gıda kodeksine uygundur. Tarım ve Orman Bakanlığından onaylı pet şişelerde satışa sunulan, ürünlerimiz brüt, net, kg ve litre olarak satılır. Yukarıdaki koşullara uyduğunuz takdirde güvenle ve afiyetle tüketebilirsiniz. İçindekiler: Sebze & meyve, kaya tuzu, üzüm sirkesi, doğal kaynak suyu, Türkiye de yetişen sarımsak, biberiye, defneyaprağı, dereotu ve tane karabiber.

“Çubuk Turşusu ve yöresel ürünleri için gönül rahatlığı ile www.cubuk.com.tr den online güvenli alışveriş yapabilirsiniz.” Bize güveniniz ve bu güzel lezzeti tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Afiyet olsun…

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapmalısınız