Çubuk Çağla Turşusu
Marka : Çubuk Ev Turşusu Stok No : Stok Adet :

Stok Durumu:


Çubuk Ham Yeşil Çağla Turşusu (1 Kg - Lt)


ADET
Sepete Ekle

Çubuk Çağla Turşusu yaz mevsimi meyvesi olması nedeniyle 12 ay boyunca bulabilme imkanını turşu yaparak sağladık. Canı isteyenler için her daim bulabileceğiniz bir lezzet.

Çubuk Çağla Turşusu aşeren hamile bayanlar ve canı çekenlere özel

Özellikle aşeren bayanlar için kışın bulabileceğiniz güzel bir lezzet ve alternatif olmaktadır. İlçenin doğal kaynak suyu ve temiz havasında yetişen ağaçların dalından taze koparılmış ham yani tam olgunlaşmamış yeşil çağla Çubuk turşusu kurulum özelliği ile yiyecekleriniz arasına girmeyi başardı. Olgunlaşınca turuncu yada sarı renk kayısı olan olgunlaşmamış ham hali olan çağla turşusu deneme yanılma yolu ile turşu haline gelmiş. Sonuçta da böyle güzel bir lezzet ortaya çıkmıştır. Unutmayın işimiz sadece doğal ürün ve turşu üretmek. Biz her geçen gün daha iyi turşu için uğraşıyoruz. Bizi dinlediğiniz ve tercih ettiğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

 İster meyve niyetine ister çerez gibi tüketin

Tadını çoğu insanın merak ettiği bu turşuyu dalındaki gibi bir tatta beklemek mümkün değil. Bazıları için çok güzel bir tat olan çağla turşusu bazıları için beklediği bir lezzet çıkmayabilir. Sonuçta biraz lezzet farkı olması normal. Gönderdiğimiz turşularda beğenmedim, güzel ve hoş değilmiş gibi de bir geri dönüş olmadı. Farklı lezzetler arayanlar için yeşil ham çağla turşusu ile damaklarınıza farklı bir tat bırakacak.  Enfes bir tadı olan ve alışagelmiş turşulardan farklı olan bu eşsiz lezzeti ikramlarınızda kullanarak sofralarınıza fark katabilirsiniz. Yerken sesini duyacak ve kütür kütür yiyeceksiniz. Çıtır çıtırda diyebiliriz kütür kütür de bu sesi duyarsanız doğru turşuyu yiyorsunuz demektir. Yumuşamış ürün ağızda haz vermez. Taze ve dalındaymış gibi yiyormuş gibi hissetmelisiniz. Turşunun özellikleri arasına giren yaz ve kış mevsiminde sürekli yiyebileceğiniz bir turşu türüdür. Faydalarını bilemeyiz, fakat bu lezzetli yiyeceği tatmanızı tavsiye ederiz. Çerez gibi yiyebileceğiniz çağla turşusunu mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

ÇUBUK TURŞUSU SAKLAMA KOŞULLARI KULLANMA TALİMATI

ÇUBUK EV TURŞUSU doğru saklama koşulları, sağlıklı tüketim ve kullanma talimatı için içeriği dikkatli okuyunuz.

Çubuk Turşusunu karanlık, serin bir yerde muhafaza ediniz. Şayet yoksa buzdolabına koyabilirsiniz. Sıcak, güneşli ortama koymayınız. Kapağını açtıktan sonra 1-2 ay içinde tüketiniz. Tüketeceğiniz kadar küçük kavanozlara alabilir ya da küçük ebatlarda alabilirsiniz. İçerisindeki turşu suyunu içebilirsiniz.

İçerisine koruyucu katkı maddesi kullanılmayan doğal gıdalar, canlı probiyotik mikroorganizma sayesinde fermente olmaya devam eder. Turşu, açılıp kapanması sırasında hava alır, dolayısıyla turşu ve suyu üzerinde renk değişimi (beyazlanma, barlanma,) meydana gelebilir. Üzerinde oluşan tabakayı alarak tüketmeye devam edebilirsiniz. Ürünümüz doğal olduğundan mümkün mertebe hava ile az temas etmesi gerekir.

Tüketilen turşunun suyu azalacaktır. Turşumuzun kapağını açtıktan sonra tekrar ağzını sıkı bir şekilde kapatınız. Suyu azalınca, kapağına kadar üzerinde hava boşluğu kalmayacak şekilde yiyebileceğiniz ölçüde tuzlu su ilave edebilirsiniz. Turşu, uzun süre susuz kalırsa rengini, tadını ve özelliğini yitirir. Bozulmuş turşu; yumuşamış, rengi mat, tadı mayhoş olur. Sert ve çıtır olmaz.

Çubuk Turşusu, 2008 yılında 555 sayılı Coğrafi İşaretlerin Korunması Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname’nin 12. maddesi gereğince, tescil edilerek patent ve coğrafi işaret belgesi almıştır. Gıda kodeksine uygundur. Tarım ve Orman Bakanlığından onaylı pet şişelerde satışa sunulan, ürünlerimiz brüt, net, kg ve litre olarak satılır. Yukarıdaki koşullara uyduğunuz takdirde güvenle ve afiyetle tüketebilirsiniz. İçindekiler: Sebze & meyve, kaya tuzu, üzüm sirkesi, doğal kaynak suyu, Türkiye de yetişen sarımsak, biberiye, defneyaprağı, dereotu ve tane karabiber.

“Çubuk Turşusu ve yöresel ürünleri için gönül rahatlığı ile www.cubuk.com.tr den online güvenli alışveriş yapabilirsiniz.” Bize güveniniz ve bu güzel lezzeti tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Afiyet olsun…

Anlaşmalı olduğumuz PTT ve Yurtiçi Kargo ile kapınıza kadar gönderiyoruz.

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapmalısınız