whatsapp
Çubuk turşusu sofraların vazgeçilmeyen lezzeti

Çubuk turşusu sofraların vazgeçilmeyen lezzeti,

0 Yorum

Yöresel bir lezzet olan Çubuk Turşusu, ilçemiz için vazgeçilmez kültürel ve ekonomik bir değerdir.  İlçemizde her yıl yenilenerek düzenlene “ Uluslar arası Çubuk Turşusu ve Kültür Festivali” ile bu değer tanıtılmaktadır. Turşumuzun eşsiz olmasını sağlayan en önemli; özelliği ilçemizde yetiştirilen doğal, katkısız ürünlerden, ev yapımı stiliyle üretiliyor olmasıdır. Lezzeti ve kalitesiyle ön plana çıkan Çubuk Turşusu’nun namı Türkiye geneline hızla yayılmıştır. Markalaşma yolunda ilerleyen turşumuzun yurt dışı pazarında da hak ettiği yere gelmesi uzun vadeli amaçlarımız arasındadır.

Çubuk’ta, ilçenin ekonomik kalkınması için önemli bir gelir kaynağı olan turşuculuk sektörünün gelişmesine yönelik bir takım çalışmalar planlanıp, hayata geçirilmiştir. Çubuk Turşusu’nun kalitesindeki artış devam ettirilecek ve tüketicinin aradığı niteliklerde, özgün ve ev tipi turşu üretimi yapılacaktır. Böylece ürüne olan talep devam ettirilecek ve ekonomik kalkınmaya katkı sağlanacaktır.

Yöre verimli toprak ve doğal kaynak sularına sahip olduğundan tarım ürünleri için son derece uygundur. Çubuk ilçesi, Karadeniz bölgesi ile iç Anadolu bölgesinin geçiş alanındadır. Çubuk turşusunun en önemli özelliği havası ve suyudur. Bu tadı yakalamanız için mutlaka sebzeleri burada yetiştirmek gerekiyor.

Ev Turşusunun Faydaları: Yüksel lif içerir. Vitamin ve mineral kaynağıdır. Bunamayı geciktirir ve doğal tedavi imkanı sağlar. Tansiyonu düşürür.Kansere karşı koruyucudur. Yaşlanma etkilerini azaltır. Cilt problemlerinin azalmasına katkı sağlar. Sindirim sorunlarına karşı etkilidir. Ev turşusu bağışıklık sistemini güçlendirir. Kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur. Kan şekerini dengeler.

Yaz ve kış dört mevsim sofralarımızın vazgeçilmezi, olmazsa olmazı, Çubuk Turşu'ları damak lezzetinden anlayan sahiplerini bekliyor. Olsa da yesek diyenleri duyar gibiyiz. Tamamen organik ve hijyenik şartlarda hazırlanmış olan ev yapımı bu güzel turşuları tatmanız için, sizleri Çubuk ilçemize davet ediyoruz. Ev yapımı organik turşu nereden alınır sorusuna cevap arayanlar, sayfamızdan bizlere ulaşabilir. İlçeyi ziyaret edemeyecekler üzülmesin. Bu şahane lezzeti ayağınıza kadar, bizler gönderiyoruz. Tüm damak tatlarına uygun doğal ve sağlıklı turşular

Turşularımız katkısız ve tamamen doğaldır. Unutmayın! Çubuk turşusu sadece Çubuk’ta yapılır ve Çubuk’tan alınır. Dünyaca meşhur Çubuk Turşusu Türkiye'nin her yerine hızlı kargo ile kapınıza kadar gönderiyoruz. “Çubuk Turşusu Artık Size Çok Yakın Sadece Bir Tık Ötenizde” Tıklayın kapınıza kadar gelsin.

Çubuk Turşusu için güvenle online olarak alışveriş yapabileceğiniz güvenli siteler: 

cubuk.biz

cubuk.org

cubuk.com.tr

cubuktursu.com

cubuktursulari.com

Sipariş Hattı: 0532 721 1008 - 0537 824 85 67 - 0312 837 64 02

E-mail: cubuktursudiyari@gmail.comAşağı Çavundur Köyü No: 160 Çubuk / ANKARA

0 Yorum

  • Yorum yok

Yorum bırak

  • Yorum yapabilmek için önce giriş yapamanız gerekiyor.

Referanslarımız

Blog