Çubuk Lahana Turşusu
Marka : Çubuk Ev Turşusu Stok No : Stok Adet :

Stok Durumu:


Beyaz Lahana Çubuk Turşusu


ADET
Sepete Ekle

Çubuk Lahana Turşusu kavurmasını yapan, sade seven, salatalara katan, dolmasını yapan ve her yemeğin yanında rahatlıkla yenebilen beyaz gelinlikli turşumuz. Ne kadar şifalı olduğunu tahmin edemezsiniz.

Çubuk Lahana Turşusu güzel bir lezzet bir kez tadına bakın gerisini bize bırakın

Bu yurşuyu yediğiniz zaman çıtır bir ses, güzel bir turşu aroması ile gönüllere hitap eder. Sizi mutlaka içine çeker. Bu turşuyu yapmanızı ya da sipariş vermenizi sağlar. Bir kez tadına bakınca bize hak vereceksiniz. Çubuk turşuları yapılış şekli ile kendisini dünyaca hem resmi hem de güzel lezzeti olarak ispatlayan bir turşudur. Lahana ile ünlenmiş meşhur deyim: “Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” Sözleri ile davranışları birbirini tutmayan kimse için söylenir. Yemenizde bir zazarı yok. Yani burada şunu demek istiyor lahana turşusu yiyin sağlıklı kalın.

Beyaz gelin birbirine sarılmış güzel bir şifalı lezzet 

Kat kat birbirine sarılmış yüzlerce yaprakların bütününden elde edilen mükemmel lezzet. Lahana birde Çubuk turşusu özel usulü ile kuruldu mu? değme keyfine, yeme yanında yat. Dünyada en küçükten en büyüğüne her yaş grubunun severek yiyebildiği nadir turşular arasındadır. Her lahana turşu olmaz. Turşuluk lahana olması gerekir. Bunu yılların tecrübesi ile birleştirince ortaya bu mükemmel lezzet ortaya çıkıyor. Unutmayın Çubuk turşularının en büyük özelliği katkısız ve doğal olmasıdır. Bununla ilgilide resmi olarak ta patenti almıştır. Lezzet dükkanı olarak bilinen turşu diyarı Çubuk’ta istediğiniz tatta ve değişik çeşitte onlarca turşu bulabilirsiniz. Lahanayı da havuç ve kırmızıbiber turşusu ile renklendirebilinir. İlçede ayrıca özel lahana sarma turşusu da yapılır. İçerisine sebze ilave ederek farklı bir lezzet elde ederiz. Allah tarafından bize özel nimetler arasındaki lahana iyi ki hayatımıza girmiş.

Tüketiciler tarafından tadarak onaylanmış turşularımız uzmanlarca tavsiye edilmiştir

Her derde deva olduğu bilinen, doğal olarak hazırlanan turşular başlı başına bir şifa kaynağı olduğu uzmanlarca her daim söylenmektedir. Beyaz Lahana Çubuk Turşusu faydaları saymakla bitmiyor. Güçlü bir antioksidan özelliğe sahip, kış hastalıklarından, kansere birçok faydası olan serbest radikallere karşı güçlü bir savaşçıdır. Karaciğer yağlanması ve obeziteye karşı da fayda sağlayan, zayıflama diyetlerine tok tutucu ve toksinleri arındırıcı özelliği ile destek oluyor. Bağırsak, mide ve akciğer kanserlerine karşı vücudu toksinlerden arındırarak koruyor. Son yıllarda yapılan çalışmalar prostat kanserine karşı koruyuculuğunu ortaya koyuyor. Uzmanlar haftada iki gün tüketilmesi gerektiğini belirtiyor. C vitamini deposu Beyaz Lahana Çubuk turşusu; Bağışıklığı güçlendiriyor, hazmı kolaylaştırıyor, bağırsak sağlığını koruyor, zayıflamaya yardımcı oluyor, göz sağlığını güçlendiriyor, akne oluşumunu engelliyor, kemikleri güçlendiriyor, kalbi koruyor, kan basıncını düzenliyor, toksinlerden arındırıyor. Sağlığınız için önce sipariş veriş sonra bunun keyfini sürün. Bizi dinlediğiniz için teşekkür eder, şimdiden afiyet olsun. En iyi lezzetler sizin olsun.

ÇUBUK TURŞUSU SAKLAMA KOŞULLARI KULLANMA TALİMATI

Çubuk Ev Turşusu doğru saklama koşulları, sağlıklı tüketim ve kullanma talimatı için içeriği dikkatli okuyunuz.

Çubuk Turşusunu karanlık, serin bir yerde muhafaza ediniz. Şayet yoksa buzdolabına koyabilirsiniz. Sıcak, güneşli ortama koymayınız. Kapağını açtıktan sonra 1-2 ay içinde tüketiniz. Tüketeceğiniz kadar küçük kavanozlara alabilir ya da küçük ebatlarda alabilirsiniz. İçerisindeki turşu suyunu içebilirsiniz.

İçerisine koruyucu katkı maddesi kullanılmayan doğal gıdalar, canlı probiyotik mikroorganizma sayesinde fermente olmaya devam eder. Turşu, açılıp kapanması sırasında hava alır, dolayısıyla turşu ve suyu üzerinde renk değişimi (beyazlanma, barlanma,) meydana gelebilir. Üzerinde oluşan tabakayı alarak tüketmeye devam edebilirsiniz. Ürünümüz doğal olduğundan mümkün mertebe hava ile az temas etmesi gerekir.

Tüketilen turşunun suyu azalacaktır. Turşumuzun kapağını açtıktan sonra tekrar ağzını sıkı bir şekilde kapatınız. Suyu azalınca, kapağına kadar üzerinde hava boşluğu kalmayacak şekilde yiyebileceğiniz ölçüde tuzlu su ilave edebilirsiniz. Turşu, uzun süre susuz kalırsa rengini, tadını ve özelliğini yitirir. Bozulmuş turşu; yumuşamış, rengi mat, tadı mayhoş olur. Sert ve çıtır olmaz.

Çubuk Turşusu, 2008 yılında 555 sayılı Coğrafi İşaretlerin Korunması Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname’nin 12. maddesi gereğince, tescil edilerek patent ve coğrafi işaret belgesi almıştır. Gıda kodeksine uygundur. Tarım ve Orman Bakanlığından onaylı pet şişelerde satışa sunulan, ürünlerimiz brüt, net, kg ve litre olarak satılır. Yukarıdaki koşullara uyduğunuz takdirde güvenle ve afiyetle tüketebilirsiniz. İçindekiler: Sebze & meyve, kaya tuzu, üzüm sirkesi, doğal kaynak suyu, Türkiye de yetişen sarımsak, biberiye, defneyaprağı, dereotu ve tane karabiber.

“Çubuk Turşusu ve yöresel ürünleri için gönül rahatlığı ile www.cubuk.com.tr den online güvenli alışveriş yapabilirsiniz.” Bize güveniniz ve bu güzel lezzeti tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Afiyet olsun…

Türkiye geneli anlaşmalı olduğumuz PTT ve Yurtiçi Kargo ile kapınıza kadar gönderiyoruz.

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapmalısınız