Çubuk Sarımsak Turşusu
Marka : Çubuk Ev Turşusu Stok No : Stok Adet :

Stok Durumu:


Çubuk Diş Tane Sarımsak Turşusu


ADET
Sepete Ekle

Çubuk Sarımsak Turşusu, çerez gibi yiyebilir, misafirinize ikram edebilirsiniz. Kokusu pek yoktur. Tadı ağzınızın kokmasına neden olmaz. Sağlıklı gıdalar arasındadır.

Çubuk Sarımsak Turşusu faydaları saymakla bitmez, şifanın en başında yer alıyor

Sarımsağın faydalarını bilmeyen yoktur. Saymakla da bitmez. Çok eskilerden beri Müslüman Türk mutfağında turşunun yeri bambaşkadır. Genelde tüm turşuların içinde ve yapımında sarımsak kullanılsa da sade Çubuk Sarımsak Turşusu da kullanılmaktadır. Birçok tane ve diş sarımsakların bir araya gelmesiyle bir top bütün halinde olan sarımsak, soyulup yıkandıktan sonra deneyimli kişilerde turşu haline getirilip tüketilmektedir. Çok lezzetli olan Çubuk Sarımsak Turşusu yemeklerde tüketilirse iştah açar yemek yedirir. Sarımsağın faydaları saymakla bitmez, bunu bilirkişiler turşu olarak da faydalarını geniş alanlara yaymışlardır.

Çubuk Sarımsak Turşusu olmazsa olmaz bir nimet

Çok eski tarihlerden bu yana kış hazırlığı denildi mi akla ilk olarak turşu yapmak gelir. İçerisindeki ana maddeler arasında sarımsakta bulunur. Tabi illaki yerli sarımsak olmalıdır. Şayet bu eş değer Çin sarımsağı var. Ne kokusu, ne tadı nede faydası var. Bu yüzden yerli sarımsağımızı kesinlikle tavsiye ederiz. Turşunun tarihi sirke ve tuzun bulunuşuna denk gelecek tarihlere kadar eskilere dayanmaktadır. İlk olarak sebzelerin, tuz ve sirke ile uzun süre dayanıklı hale getirebilmek amacı ile yapıldığı tahmin edilmektedir. Sarımsak her zaman, hemen her turşunun içinde yer alan tuz ve sirke kadar önemli bir malzemedir. Bütün turşulara lezzetini veren sarımsak olduğunu unutmayın. Ülkemizde sarımsağın memleketi Kastamonu sarımsağını birde biz sebze ve meyvelerimizin içine ekleyince müthiş bir lezzet ortaya çıkıyor. Sarımsak ile bazı atasözleri: Sarımsak da acı amma evde lazım bir dişi. Sarımsağı gelin etmişler, kırk gün kokusu çıkmamış. Sirkeyi, sarımsağı düşünen (hesaplayan) paçayı yiyemez. Son olarak ta ufak bir değişiklik ile Şu turşuyu sarımsaklasak da mı saklasak, sarımsaklamasak da mı saklasak. Güzel bir turşu tadı yakalamak için hava ve suyun yanında illa ki yılların tecrübesi olması gerekli. Bunun içim emek, para harcamanız lazım. Bunu yıllarca yaparak kendimizi ispatladık.

Çubuk Sarımsak Turşusu sağlığınız için tüketin

Sarımsak Avrupa da ki araştırmalarda kanseri durdurduğu tespit edilmiştir. Sarımsağın içindeki asilin maddesi en güçlü antibiyotiktir. Yan etkisi sıfırdır. Bunların en etkilisi Avrupa da ki klinik araştırmalarda en önde olanı özellikle doğal sarımsaktır. İkinci gün etkisini göstermeye başlar. İyi ama ya kokusu, ağızdaki bu kokuyu 2-3 tane doğal karanfil alarak engelleyebilirsiniz. Sonuç tamamen doğal olan insana hiçbir yan etkisi olmayan organik gıdalardan sarımsak, sağlığınız çok faydalı olacaktır, diyerek son noktayı koymak istiyoruz.

ÇUBUK TURŞUSU SAKLAMA KOŞULLARI KULLANMA TALİMATI

ÇUBUK EV TURŞUSU doğru saklama koşulları, sağlıklı tüketim ve kullanma talimatı için içeriği dikkatli okuyunuz.

Çubuk Turşusunu karanlık, serin bir yerde muhafaza ediniz. Şayet yoksa buzdolabına koyabilirsiniz. Sıcak, güneşli ortama koymayınız. Kapağını açtıktan sonra 1-2 ay içinde tüketiniz. Tüketeceğiniz kadar küçük kavanozlara alabilir ya da küçük ebatlarda alabilirsiniz. İçerisindeki turşu suyunu içebilirsiniz.

İçerisine koruyucu katkı maddesi kullanılmayan doğal gıdalar, canlı probiyotik mikroorganizma sayesinde fermente olmaya devam eder. Turşu, açılıp kapanması sırasında hava alır, dolayısıyla turşu ve suyu üzerinde renk değişimi (beyazlanma, barlanma,) meydana gelebilir. Üzerinde oluşan tabakayı alarak tüketmeye devam edebilirsiniz. Ürünümüz doğal olduğundan mümkün mertebe hava ile az temas etmesi gerekir.

Tüketilen turşunun suyu azalacaktır. Turşumuzun kapağını açtıktan sonra tekrar ağzını sıkı bir şekilde kapatınız. Suyu azalınca, kapağına kadar üzerinde hava boşluğu kalmayacak şekilde yiyebileceğiniz ölçüde tuzlu su ilave edebilirsiniz. Turşu, uzun süre susuz kalırsa rengini, tadını ve özelliğini yitirir. Bozulmuş turşu; yumuşamış, rengi mat, tadı mayhoş olur. Sert ve çıtır olmaz.

Çubuk Turşusu, 2008 yılında 555 sayılı Coğrafi İşaretlerin Korunması Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname’nin 12. maddesi gereğince, tescil edilerek patent ve coğrafi işaret belgesi almıştır. Gıda kodeksine uygundur. Tarım ve Orman Bakanlığından onaylı pet şişelerde satışa sunulan, ürünlerimiz brüt, net, kg ve litre olarak satılır. Yukarıdaki koşullara uyduğunuz takdirde güvenle ve afiyetle tüketebilirsiniz. İçindekiler: Sebze & meyve, kaya tuzu, üzüm sirkesi, doğal kaynak suyu, Türkiye de yetişen sarımsak, biberiye, defneyaprağı, dereotu ve tane karabiber.

“Çubuk Turşusu ve yöresel ürünleri için gönül rahatlığı ile www.cubuk.com.tr den online güvenli alışveriş yapabilirsiniz.” Bize güveniniz ve bu güzel lezzeti tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Afiyet olsun…

Anlaşmalı olduğumuz PTT ve Yurtiçi Kargo ile kapınıza kadar gönderiyoruz.

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapmalısınız