Ev Yapımı Domates Salçası
Marka : Çubuk Ev Turşusu Stok No : Stok Adet :

Stok Durumu:


Doğal odun ateşi ve güneş ile kurutulmuş Çubuk Ev Yapımı Domates Salçası


ADET
Sepete Ekle

Doğal odun ateşi ve güneş ile ev yapımı domates salçası Çubuk'un temiz havasını ve doğal kaynak suyunun bereketiyle kıp kırmızı olarak cevap veren, bol miktarda yetişen domatesler doğal yöntem ve yöresel usulle hazırlanarak yemeye hazır hale gelir.

Ev Yapımı Domates Salçası için önceliğimiz hiç bir katkı malzemesi kullanmamak

Yemeklerin içine ve kahvaltı sofralarında ekmeğin üstüne sürerek doğallığın içine alır size. Lezzeti ve içinde ki güzel aroması sizlerin damaklarında güzel bir lezzet bırakır.

Ev Yapımı Domates Salçası doğal ortamda yöresel gıdalar üretiyoruz

Hiç katkı maddesi kullanmadan, ev yapımı domates salçası üretim ve satışı ile doğallığı ön plana çıkarıyor. Gelecek nesillerimizi doğal yetiştirmeyi düşünüyor, doğal ürünlerin tüketilmesini önemsiyoruz.  Mis gibi ev salçasının yerini hiçbir şey tutmaz, hele bir de kendiniz yapmışsanız. Salçamızı gönlünüz rahat bir şekilde tüketebilirsiniz. Şayet biz kendimizin tüketmediği hiçbir gıdayı tüketiciye sunmuyoruz. Bir dilim köy ekmeğinin üzerine bir kaşık domates salçası koyun, üstüne biraz zeytinyağı gezdirin, işte size basit ama lezzetli bir tat. Domates salçası için bol etli, olgun, parlak renkli, beresiz domatesleri tercih ediyoruz.

Ev Yapımı Domates Salçası lezzeti ve doğallığı önceliğidir

Ev yapımı doğal domates salçası İç Anadolu topraklarının doğal sebzesi domateslerimizi Çubuk’ta doğal ortamda yapılmaktadır. Çubuk'ta engebeli arazi, temiz şu kaynaklarının fazla oluşu nedeni ile doğa çeşit çeşit bitkilere ev sahipliği yapar. Buda çok büyük etkendir. Her bölgenin, her yörenin kendine özgü florası kendine has öne çıkan zenginliği vardır. Bizi de öne çıkaran İç Anadolu’nun iklimi bölgemizin konumu, rakımı buna bağlı olarak bitki örtüsü bakımından zengin çeşitliliğe sahip olmasıdır. İç Anadolu bölgesinin kurak iklimi bal miktarı az olması dezavantajı yanı sıra açık güneşli ve kuru havası ile avantajlıdır diğer yandan. Ev yapımı doğal domates salçası yine doğal yöntemle hanımların ellerinden üretilir. Çubuk'ta hanımların zarif ellerinden üretilen domatesler tek tek elden geçerek zahmetli uğraşların sonucunda yemeklerin vazgeçilmezi domates salçası sofralarınızın baş tacı olma yolunda. Kendi yemeklerimize de kullandığımız bu doğal ürün sayesinde yemekleriniz Anadolu tadında olacak.

Ev Yapımı Domates Salçası Turşusu faydaları şu şekilde sıralanmakta:

Ev yapımı doğal domates salçası nasıl olur? Sorusuna cevap olarak: Sadece ve sadece domateslerden üretilen uzun zahmetler sonunda baştan sona doğal bir işlem uygulanarak ortaya çıkan salçanın adıdır. Doğallığı ve kalitesi sebebiyle başta Türkiye olmak üzere dünyada da birçok kişinin beğenisini kazandı. Lezzetli ürünler için bizleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

 ÇUBUK TURŞUSU SAKLAMA KOŞULLARI KULLANMA TALİMATI

Çubuk Ev Turşusu doğru saklama koşulları, sağlıklı tüketim ve kullanma talimatı için içeriği dikkatli okuyunuz.

Çubuk Turşusunu karanlık, serin bir yerde muhafaza ediniz. Şayet yoksa buzdolabına koyabilirsiniz. Sıcak, güneşli ortama koymayınız. Kapağını açtıktan sonra 1-2 ay içinde tüketiniz. Tüketeceğiniz kadar küçük kavanozlara alabilir ya da küçük ebatlarda alabilirsiniz. İçerisindeki turşu suyunu içebilirsiniz.

İçerisine koruyucu katkı maddesi kullanılmayan doğal gıdalar, canlı probiyotik mikroorganizma sayesinde fermente olmaya devam eder. Turşu, açılıp kapanması sırasında hava alır, dolayısıyla turşu ve suyu üzerinde renk değişimi (beyazlanma, barlanma,) meydana gelebilir. Üzerinde oluşan tabakayı alarak tüketmeye devam edebilirsiniz. Ürünümüz doğal olduğundan mümkün mertebe hava ile az temas etmesi gerekir.

Tüketilen turşunun suyu azalacaktır. Turşumuzun kapağını açtıktan sonra tekrar ağzını sıkı bir şekilde kapatınız. Suyu azalınca, kapağına kadar üzerinde hava boşluğu kalmayacak şekilde yiyebileceğiniz ölçüde tuzlu su ilave edebilirsiniz. Turşu, uzun süre susuz kalırsa rengini, tadını ve özelliğini yitirir. Bozulmuş turşu; yumuşamış, rengi mat, tadı mayhoş olur. Sert ve çıtır olmaz.

Çubuk Turşusu, 2008 yılında 555 sayılı Coğrafi İşaretlerin Korunması Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname’nin 12. maddesi gereğince, tescil edilerek patent ve coğrafi işaret belgesi almıştır. Gıda kodeksine uygundur. Tarım ve Orman Bakanlığından onaylı pet şişelerde satışa sunulan, ürünlerimiz brüt, net, kg ve litre olarak satılır. Yukarıdaki koşullara uyduğunuz takdirde güvenle ve afiyetle tüketebilirsiniz. İçindekiler: Sebze & meyve, kaya tuzu, üzüm sirkesi, doğal kaynak suyu, Türkiye de yetişen sarımsak, biberiye, defneyaprağı, dereotu ve tane karabiber.

“Çubuk Turşusu ve yöresel ürünleri için gönül rahatlığı ile cubuk.com.tr den online güvenli alışveriş yapabilirsiniz.” Bize güveniniz ve bu güzel lezzeti tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Afiyet olsun…

 

Türkiye geneli anlaşmalı olduğumuz PTT ve Yurtiçi Kargo ile kapınıza kadar gönderiyoruz.

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapmalısınız