Yeşil Çam Kozalağı Turşusu
Marka : Çubuk Ev Turşusu Stok No : Stok Adet :

Stok Durumu:


Çubuk Yeşil Çam Kozalağı Turşusu

 


ADET
Sepete Ekle

Genelde insanların yılın belli aylarında sağlık sorunları yaşamaları nedeniyle yoğun iste üzerine kurulumu sürekli yapma ihtiyacı duyduk. Bu noktada çam kozalağı meyvesi devreye giriyor.

Yeşil Çam Kozalağı Turşusu suyu içilerek tüketilen turşudur

Birçok sağlık sorunu ve rahatsızlıklarda kullanılır. İlçenin yüksek dağ ve tepelerinde yetişen dikenli çam ağalarının meyvesi zahmetlice toplandıktan sonra doğal kurulumu yapılır. Burada Çubuk ilçesinin temiz doğası büyük etken oluşturmaktadır.

Yeşil Çam Kozalağı Turşusu yoğun istek üzerine yapıyoruz

Ankara’nın doğal turşuları ile ünlü ilçesi Çubuk’ta dağ çam kozalağı turşusu kurarak çeşitlerimizi artırdık. Bunun için yapmamız gereken sadece ilçemiz yüksek dağ ve tepelerinde bolca bulunan Yeşil Dağ Çam Kozalağı toplamak oldu. Standart ölçüde kurulumu gerçekleştirdik Sizde sitemizden doğrudan internetten online satın almak kalıyor.

Yeşil Çam Kozalağı Turşusu insana sağlık sıhhat ve doğallık katıyor

Yeşil Dağ Çam Kozalağı Turşusunu daha çok merak edenlerin yanı sıra genelde şeker hastası olan vatandaşlar talep ediyor. Çam sakızı ve çamdan yapılan karasakızı da eskiler şifasını bilir. Çam kozalağı turşusunu 4 litre suda kaynatıp her sabah aç karna içildiğinde, şeker hastalığının tedavisine katkı sağladığını belirtiliyor. Çam kozalağı turşusunu şeker hastası olan vatandaşlar da kullanıyor. Çam kozalağı turşusunun suyunun şeker hastalığı tedavisine olumlu katkı yaptığını belirterek, tekrar satın almaya gelen müşterilerimiz var. Gerçekten faydası oluyor mu? Bilmiyoruz. Fakat sürekli sipariş edenler oluyor. Keskin bir kokusu yapışkan bir özelliği var. Doğal olduğu için yapışkan bir salgı üretiyor. Ürünlerimiz Tarım ve Köy İşleri Bakanlığının onayı ile üretilmektedir. Evlerimizde katkısız ve doğal turşu satışı yapıyoruz. Sonucunda da iyi temenniler ve dualar alıyoruz. İnsan sağlığına bir nebze de katkımız olursa ne mutlu bize. İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın.

Yeşil Çam Kozalağı Turşusu faydaları şu şekilde sıralanmakta:

Solunum ve Akciğer Rahatsızlıkları: Öksürük, tıkanma, astım rahatsızlığı ve balgam çıkarma gibi hastalıklarda oldukça etkili. Eğer sigara kullanıyorsanız, ciğerlerinizi temizlemek için de birebir! Çökmüş Bağışıklık Sistemi: Bağışıklık sistemini artıran kozalak, doğada nadir bulunan özel bileşenlere sahiptir. Kış boyunca hasta olmamak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek adına, suyunu içebilir ya da reçelini yaparak kahvaltıda tüketebilirsiniz. Yıpranan Saçlar: Çam yağına biraz daha alışık haldeyiz. Çam kozalağı yağını yıpranmış saçlarınız için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Saçlarınız dökülüyorsa da yine seçiminizi çam yağından yana kullanabilirsiniz. Psikolojik Sorunlar: Stres, sıkıntı ya da bunalım halindeyseniz çam yağı koklamak sizi yatıştıracaktır. İsteğiniz doğrultuda yastıklarınıza ya da çamaşırlarınıza birkaç damla damlatabilirsiniz. Yastıklarınıza damlattığınız çam yağı, rahat bir uyku uyumanızı da sağlayacaktır. Odaklanma Sorunu: Odaklanma problemi yaşıyorsanız bunun için çam suyundan faydalanabilirsiniz. İçtiğiniz çam suyu, sizi yatıştırarak odaklanma problemini ortadan kaldıracaktır.

 

ÇUBUK TURŞUSU SAKLAMA KOŞULLARI KULLANMA TALİMATI

ÇUBUK EV TURŞUSU doğru saklama koşulları, sağlıklı tüketim ve kullanma talimatı için içeriği dikkatli okuyunuz. Çubuk Turşusunu karanlık, serin bir yerde muhafaza ediniz. Şayet yoksa buzdolabına koyabilirsiniz. Sıcak, güneşli ortama koymayınız. Kapağını açtıktan sonra 1-2 ay içinde tüketiniz. Çabuk tüketemeyenler için küçük ambalajlarda satın alınması tavsiye edilir. İçerisindeki turşu suyunu içebilirsiniz.

İçerisine koruyucu katkı maddesi kullanılmayan doğal gıdalar, canlı probiyotik mikroorganizma sayesinde fermente olmaya devam eder. Turşu, açılıp kapanması sırasında hava alır, dolayısıyla turşu ve suyu üzerinde renk değişimi (beyazlanma, barlanma,) meydana gelebilir. Üzerinde oluşan tabakayı alarak tüketmeye devam edebilirsiniz. Ürünümüz doğal olduğundan mümkün mertebe hava ile az temas etmesi gerekir.

Tüketilen turşunun suyu azalacaktır. Turşumuzun kapağını açtıktan sonra tekrar ağzını sıkı bir şekilde kapatınız. Suyu azalınca, kapağına kadar üzerinde hava boşluğu kalmayacak şekilde yiyebileceğiniz ölçüde tuzlu su ilave edebilirsiniz. Turşu, uzun süre susuz kalırsa rengini, tadını ve özelliğini yitirir.

Çubuk Turşusu, patentli ve coğrafi işaret belgelidir. Gıda kodeksine uygundur. Tarım ve Orman Bakanlığından onaylı pet şişelerde satışa sunulan, ürünlerimiz brüt, net, kg ve litre olarak satılır. Yukarıdaki koşullara uyduğunuz takdirde güvenle ve afiyetle tüketebilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Afiyet olsun…

İçindekiler: Sebze & meyve, kaya tuzu, üzüm sirkesi, doğal kaynak suyu, biberiye, defneyaprağı, dereotu, Türkiye de yetişen sarımsak ve tane karabiber.

Anlaşmalı PTT Kargo ve Yurtiçi Kargo ile kapınıza kadar gönderiyoruz.

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapmalısınız