WhatsApp
Çubuk Salatalık Turşusu 2 Numara
Marka : Çubuk Ev Turşusu Stok No : Stok Adet :

Stok Durumu:


Salatalık Çubuk Turşusu İki (2) Numara Normal Boy


ADET
Sepete Ekle

Çubuk Salatalık Turşusu 2 Numara ilk defa böyle bir turşu yedim demek için doğru seçim bizi seçin. Asla pişman olmayacağınız bir tercih yapacağınızı unutmayın. Sağlık ve şifa deposu iştah açan lezzet burada.

Çubuk Salatalık Turşusu 2 Numara dünyanın en güzeli arasında namı ülke sınırlarını aşan turşu oldu

Salatalık 2’nin  (iki) boyutu 2 ile 3 cm kalınlık. 10 ile 13 cm uzunluktadır. İki (2) numara salatalık normal sofra boyutundadır. Bütün ya da dilimlenerek tüketilebilir. Bir tane yediğiniz zaman doyurucu olabilir. Turşu kurulum aynı standarttır. Tadında da büyük bir fark yoktur, boyut farkı. Salatalık turşularımızda aynı çıtır, kütür ses ve o eşsiz lezzetli aroma  hepsinde aynıdır. İki (2) numara salatalık aslında diğer Sıfır (0) ile Bir (1)’in toplamıdır. Sadece farkı diğerlerinden bir numara büyük olması. Biz de aile olarak kış boyunca sofralarımızda eksik etmeyiz. Misafir gelince sofraya ilk turşu gelir. Zaten misafir yemek öncesi il turşuyu sorar. Lezzettin asla taviz vermeyeceğimiz Çubuk Turşularımızı kesinlikle kati olarak tavsiye ederiz.

Çubuk Salatalık Turşusu 2 Numara bu seste, bu lezzet ancak bizde olur

Çubuk salatalık turşusu patentlidir. Kurulumunu herkes tarafından aynı malzeme standart ölçü ile kurar. Bunun yanı sıra lezzetine lezzet katmak için tabi ilçenin suyu, havası ve yeşil doğası olma şartı vardır. Turşumuzun en önemli özelliği doğal yapılış şekli ile sert ve kıtır kıtır olmasıdır. Çubuk’ta yapılan ve kendine has lezzetine herkesi hayran bırakan salatalık turşusu Çubuk Turşusu olarak ünlenmiştir. Ankara, Yöresel ürünler denince Türkiye’nin en meşhur ve doğal ürünleri bir arada olduğu ilçedir. Çubuk turşusu özellikle Ankara bölgesine ait olan çubuk salatası ile yapılan bir turşu çeşididir. Her mevsim turşuluk malzeme temin etmek mümkün değildir. Peki, bu iştah açan sağlık deposu leziz turşuları nasıl yiyeceksiniz. Tabi ki Ankara’nın Çubuk ilçesinde tamamen doğal turşu imalatı yapan ve Türkiye’nin her yerinden turşu siparişi alan ev turşuları için irtibata geçerek bu lezzeti sizde tadabilirsiniz. Dikkat edin, bu çatırtı sizi bağımlı yapabilir. Bunun garantisini veriyoruz.

Çubuk Salatalık Turşusu 2 Numara özenle hazırlıyor, soflarınıza renk ve lezzet katıyoruz

Çubuk salatalık turşusu kurulumu öncesi hıyarlar eleklerden geçirildikten sonra 0-1-2-3 numaralarına göre ayrıştırılır. Körpe salatalıklar yıkanır ve iğne ile birkaç yerinden delinir. Bize özel formül ile suyu konur, kapağı sıkıca kapatılır. Yaklaşık bir ay bırakılarak turşunun olgunlaşması sağlanır. Çubuk salatalık turşusu 2 numara lezzetlidir, kendimiz üretir, kendimiz kurarız. Çubuk turşusu en önemli özelliklerinden biriside salatalığın kendi bahçemizde üretilmesidir. Turşu olacak salatalığın özellikle Çubuk’ta yetişen salatalık olması lazım. İşçilerimiz eker, büyütür, toplar sonra turşusunu yaparız. Bir de bunların numarası oluyor, bunun açıklaması şu şekilde boyutları, salatalıkları eleyen makinelerimiz var, 0, 1, 2 diye büyüklüklerine göre elekten geçiriyoruz.  Çubuk’ta kornişon salatalık turşusu nadirdir, pek tercih edilmez. Kornişon salatalığı tırtıklı olur. Çubuk salatalık turşusu düz pürüzsüzdür, 10 ile 13 cm aralığındadır.  Çubuk’ta turşular ailecek yapılır. Herkes kurulumu bilir. Yani herkes birbirine el verir. Lezzet tat aynı güzellikte olur.

ÇUBUK TURŞUSU SAKLAMA KOŞULLARI KULLANMA TALİMATI

Çubuk Ev Turşusu doğru saklama koşulları, sağlıklı tüketim ve kullanma talimatı için içeriği dikkatli okuyunuz.

Çubuk Turşusunu karanlık, serin bir yerde muhafaza ediniz. Şayet yoksa buzdolabına koyabilirsiniz. Sıcak, güneşli ortama koymayınız. Kapağını açtıktan sonra 1-2 ay içinde tüketiniz. Tüketeceğiniz kadar küçük kavanozlara alabilir ya da küçük ebatlarda alabilirsiniz. İçerisindeki turşu suyunu içebilirsiniz.

İçerisine koruyucu katkı maddesi kullanılmayan doğal gıdalar, canlı probiyotik mikroorganizma sayesinde fermente olmaya devam eder. Turşu, açılıp kapanması sırasında hava alır, dolayısıyla turşu ve suyu üzerinde renk değişimi (beyazlanma, barlanma,) meydana gelebilir. Üzerinde oluşan tabakayı alarak tüketmeye devam edebilirsiniz. Ürünümüz doğal olduğundan mümkün mertebe hava ile az temas etmesi gerekir.

Tüketilen turşunun suyu azalacaktır. Turşumuzun kapağını açtıktan sonra tekrar ağzını sıkı bir şekilde kapatınız. Suyu azalınca, kapağına kadar üzerinde hava boşluğu kalmayacak şekilde yiyebileceğiniz ölçüde tuzlu su ilave edebilirsiniz. Turşu, uzun süre susuz kalırsa rengini, tadını ve özelliğini yitirir. Bozulmuş turşu; yumuşamış, rengi mat, tadı mayhoş olur. Sert ve çıtır olmaz.

Çubuk Turşusu, 2008 yılında 555 sayılı Coğrafi İşaretlerin Korunması Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname’nin 12. maddesi gereğince, tescil edilerek patent ve coğrafi işaret belgesi almıştır. Gıda kodeksine uygundur. Tarım ve Orman Bakanlığından onaylı pet şişelerde satışa sunulan, ürünlerimiz brüt, net, kg ve litre olarak satılır. Yukarıdaki koşullara uyduğunuz takdirde güvenle ve afiyetle tüketebilirsiniz. İçindekiler: Sebze & meyve, kaya tuzu, üzüm sirkesi, doğal kaynak suyu, Türkiye de yetişen sarımsak, biberiye, defneyaprağı, dereotu ve tane karabiber.

“Çubuk Turşusu ve yöresel ürünleri için gönül rahatlığı ile www.cubuk.com.tr den online güvenli alışveriş yapabilirsiniz.” Bize güveniniz ve bu güzel lezzeti tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Afiyet olsun…

Türkiye geneli anlaşmalı olduğumuz PTT ve Yurtiçi Kargo ile kapınıza kadar gönderiyoruz.

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapmalısınız


Benzer Ürünler